Hakkımızda

Uzmanlığımızı paylaşıyoruz.

Dış ticaretteki rekabet ortamı ve lojistik sektörünün ülkemizdeki hızlı gelişimi beraberinde sürekli öğrenmeyi, yenilenen mevzuatı düzenli takip etmeyi ve hem şirketlerin bünyelerindeki çalışanlarını hem de bu şirketlere hizmet veren tüm kurumlarda çalışanların kendilerini güncellemelerini gerektiriyor.

Bu amaçla, Solmaz olarak, sektöre hizmet verecek bir eğitim kurumunu ve eğitim programını 2016 yılının Mart ayında hayata geçirdik.

Solmaz Akademi sektörün eğitim ihtiyacını, hem teorik hem de güncel olarak yaşanan örnekler ile destekleyerek karşılamayı hedefliyor. Gümrük, dış ticaret, taşımacılık ve depo yönetimi gibi lojistik sektörünün tüm alt hizmet dallarında kapsamlı bir eğitim programını hayata geçiren Solmaz Akademi, sektörün ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kuruldu.

Yönetmelik, mevzuat ve süreçlerdeki hızlı değişime ayak uydurmak, günü yakalamak ve rekabette her zaman bir adım önde olmak isteyen şirketler için alanında uzman çalışanlar yetiştirmek için yola çıktık ve uzmanlığımızı paylaşıyoruz.